Založ si blog

Slovenské národné povstanie

po vyslovení týchto troch slov by sa mal každý Slovák udrieť po hrudi a hrdo zodvihnúť hlavu. Byť hrdý na svojich predkov, ktorí sa nebáli postaviť presile nemeckých tankov a so zbraňou v ruke bránili našu vlasť, svoje ženy a deti.
S úžasom som sledoval televízne noviny, kde „historik“ poľa veku súdiac, že akurát skončil štúdium na VŠ, sa snažil presvedčiť televíznych divákov o mylnom pohľade na SNP. Tento „historik“ sa pokúšal presvedčiť divákov o tom, že v skutočnosti to neboli hrdinovia, ale samovrahovia, ktorí nemali čo na robote tak zobrali do ruky samopaly a išli sa nechať postrieľať. Nuž milý pán „historik“ kiež by aj v dnešnej dobe bolo toľko vlastencov, ktorí sú ochotní zomrieť za svoje ženy, deti a vlasť. Spoliehame sa na cudzie vojská, že nás budú brániť a pritom nevidíme, že im nejde o naše deti, ženy ani vlasť. Podľa posledných zverejnených informácii im v skutku ide len o naše orgány, ktoré berú z mŕtvych tiel a dôkazy zo Srbska vravia aj o skutkoch, kde sa orgány brali za živa.
Neviem čím to je… Možno propagandou a nekonečným masírovaním,alebo skôr gumovaním mozgov televíznymi stanicami, ktoré vlastnia ne Slovenské spoločnosti. Mám pocit, že o pár rokov sa budú naše deti v školách učiť, že to nie Rusi spoločne so slovanskými spojencami porazili fašizmus. Možno aj o tom nás budú chcieť tieto televízne spoločnosti presvedčiť, že to nie Nemci začali svetovú vojnu, ale že Hitler vpadol do Poľska, aby ich zachránil pred červenou armádou.
Je mi smutno, že nás nezaujíma skutočná pravda, že nám stačia telenovely a krváky a že veríme len tomu čo nám podajú média.
Som rád, že zatiaľ žijú očití svedkovia nemeckého besnenia a som rád, že ešte sú aj ľudia, ktorí si vedia spočítať koľko je dva plus dva.
Na záver dodám myšlienku M. R. Štefánika:
“Kto si myslí, že mu slobodu druhí vybojujú, ten jej nie je hoden.”

985
71
Posledný 31. 08. 2014, 16:01:33

Driek

22.12.2015

Tam kde Bebrava do Nitry sa vlieva je miesto kde tvoria krásny driek, škovránok si ticho spieva, a pre moju dušu je to liek Ako si tu bosí kráčam o chvíľu zas ležím v tráve, neskôr v Nitre viac »

Chystá sa na Slovensku ukrajinský scenár?

03.12.2014

02.12.2013 Napätie na Ukrajine vrcholí a hovorí sa o vyhlásení výnimočného stavu. Prívrženci opozície ráno zablokovali budovu ukrajinskej vlády. Majú jasný cieľ - demisiu prezidenta Viktora viac »

Slovenský zdravotný a sociálny systém

25.04.2014

V dnešných časoch, keď sa snažíme horúčkovito dobehnúť v demokracii západnú Európu mi príde komické, vlastne lepší výraz znie tragikomické, keď sa bežný človek chce dostať na odborné viac »

dane, odvody, peniaze

Za prvý polrok vzniklo na Slovensku 11 tisíc firiem

16.08.2017 16:15

Za rýchlym nárastom počtu firiem na Slovensku je podľa spoločnosti Bisnode dobrá ekonomická situácia Slovenska a aj zrušenie daňových licencií.

Merkel, Angela Merkelová

Merkelová s YouTubermi diskutovala o sexizme aj Trumpových tweetoch

16.08.2017 16:05

Podľa pozorovateľov sa tak Angela Merkelová snažila zaujať mladých voličov pred septembrovými voľbami.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, bezpecnostne opatreni

Bývalého „piťovca“ odsúdili na štyri roky nepodmienečne

16.08.2017 15:10

Senát schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom a expiťovcom Dávidom Vyskočilom z Bratislavy.

Vidiek, vinice, vinohrad

Novela zákona má chrániť poľnohospodársku pôdu pred špekulantmi

16.08.2017 15:00

Novela zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov má zabezpečiť vyššiu ochranu poľnohospodárskej a lesnej pôdy pred špekulantmi.

Ľuboslav Krasňan

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 31151x
Priemerná čítanosť článkov: 1416x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy